اخبار > نوبت به ایران رسیده/ برای حذف ویزای ایران و کره‌ اراده‌ای نیست  چاپ        ارسال به دوست

نوبت به ایران رسیده/ برای حذف ویزای ایران و کره‌ اراده‌ای نیست

سالانه ۲۰ میلیون نفر از کره‌ جنوبی به سایر کشورها سفر می‌کنند. به گفته نماینده وزارت گردشگری کره‌جنوبی، خیلی از آنها آمریکا، اروپا و آسیای شرقی را دیده‌اند و حالا می‌خواهند کشورهایی مثل ایران و هند را ببینند.

«لی جی سانگ»، رییس دفتر گردشگری کره جنوبی در دبی است که تا همین امسال فعالیت‌ها و مراودات گردشگری با ایران را از طریق همان دفتر پیگیری می‌کرد، اما حالا به خاطر میل و علاقه‌ای که مردم دو کشور به یکدیگر پیدا کرده‌اند، از قصد وزارت گردشگری کره‌جنوبی برای راه‌اندازی دفتری مستقل در تهران به ایسنا خبر می‌دهد.

«سانگ» به حجم مراودات گردشگری دو کشور اشاره می‌کند و می‌گوید: در ایران فرهنگ کره‌جنوبی طرفداران زیادی دارد، برعکس این نیز در کشور ما صادق است. در سال ۲۰۱۶ حدود ۸۸۰۰ ایرانی به کره جنوبی سفر کردند. درباره تعداد گردشگرانی که از کره‌جنوبی به ایران آمده‌اند آمار تازه‌ای در اختیار ندارم، اما مطلعم که در سال ۲۰۱۴ جمعیت مسافرانی که از کشور ما به ایران آمدند حدود ۹۵۰۰ نفر بود.

او معتقد است: برای گسترش تعاملات گردشگری بیشتر از هر چیزی باید با دلی باز یکدیگر را نگاه کنیم.

برای حذف ویزای ایران و کره جنوبی تا به حال اراده‌ای نبوده

رییس دفتر گردشگری کره جنوبی در تهران سپس درباره ی تسهیلات ویزا برای اتباع دو کشور با توجه به سخت گیری‌هایی که کره جنوبی در صدور ویزا برای اتباع ایرانی دارد، اظهار می‌کند: درحال حاضر هر دو طرف برای سفر به ویزا نیاز دارند، اما اگر قصد دو کشور بر توسعه ارتباطات است، باید اراده‌ای برای حذف ویزا وجود داشته باشد که هنوز دولت‌های دو کشور نه چنین اراده‌ای را نشان داده‌اند و نه فعالیتی در این ارتباط داشته‌اند.

«سانگ» به ایسنا یادآور می‌شود: حذف ویزا و یا اقدام درباره آن در حوزه مسؤولیتی وزارت گردشگری کره‌جنوبی نیست، ولی این را می‌دانیم که پارسال نزدیک به ۲۰ میلیون نفر از کره جنوبی به سایر کشورها سفر کردند که اگر تسهیلات ویزا بیشتر و یا حتی حذف شود، جمعیت مسافران خروجی کشور ما بیشتر از این آمار خواهد شد.

وی در ادامه گفت: اگر حذف ویزا بین ایران و کره جنوبی از طرف کشور شما (ایران) مطرح شود، قطعا وزارت گردشگری کره‌جنوبی می‌تواند این طرح را به دولت پیشنهاد دهد تا اقدامات جدی‌تری درباره ی آن صورت گیرد که البته تا کنون چنین پیشنهادی هم مطرح نشده است.

او سپس به علاقه مردم کره جنوبی برای سفر به ایران اشاره کرد و افزود: جوانان کره‌جنوبی تقریبا به کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیای شرقی زیاد سفر کرده‌اند و حالا دوست دارند نقاط جدیدتری را ببینند؛ مثل هند و ایران. از طرف دیگر شرکت های گردشگری که در این زمینه فعالند با توجه به این تمایل، روی برنامه های سفر به ایران خیلی مانور می دهند و تورهای زیادی برای ایران و خاورماینه برنامه ریزی کرده اند.

سانگ که همزمان با دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری به تهران سفر کرده بود، به شدت در حال تبلیغ برای جذب گردشگران ایرانی برای المپیک زمستانی سال ۲۰۱۸ کره جنوبی است که شاید راه‌اندازی دفتر گردشگری کشورش در ایران، با آن رویداد که قرار است اقتصاد گردشگری کشورش را متحول کند، بی‌ارتباط نباشد.

«لی جای سانگ» مطمئن است ایرانی‌های زیادی با این انگیزه به کره‌جنوبی سفر خواهند کرد چون قرار است کره‌جنوبی این بار نیز سه شهر کمتر شناخته شده‌اش را به دنیا معرفی کند. این عادت کره‌ای‌ها است که در هر رویداد چندین شهر را به مشارکت می‌گیرند تا توزیع گردشگری نیز داشته باشند.


١٢:٤٣ - دوشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٦٧٢٠٤٤    /    تعداد نمایش : ٣٠٢جستجو
اخبار عمومی

دعای روز ششم ماه مبارک رمضان

       سه شنبه 1 خرداد 1397

دعای روز ششم ماه مبارک رمضان

دعای روز دوم ماه مبارک رمضان

       جمعه 28 ارديبهشت 1397

دعای روز دوم ماه مبارک رمضان

دعای روز اول ماه مبارک رمضان

       پنج شنبه 27 ارديبهشت 1397

دعای روز اول ماه مبارک رمضان


طبیعت ارث پدری نیست

       سه شنبه 18 ارديبهشت 1397

طبیعت ارث پدری نیست


شروع داغ نمایشگاه کتاب تهران در یک روز بهاری

       پنج شنبه 13 ارديبهشت 1397

شروع داغ نمایشگاه کتاب تهران در یک روز بهاری


لینک های مرتبط

مرکز اسلامی هامبورگ