اخبار > دیدار ابراهیمی ترکمان بامعاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان  چاپ        ارسال به دوست

دیدار ابراهیمی ترکمان بامعاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان

 دیدار ابراهیمی ترکمان بامعاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان

 رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه سفر به جمهوری آذربایجان، با معاون اول رئیس جمهور، وزیر فرهنگ و گردشگری و معاون مجلس این کشور، دیدار و گفتگو کرد.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه سفر خود به جمهوری آذربایجان، عصر روز  گذشته (جمعه ۴ اسفندماه) با ابوالفضل قارایف، وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که جواد جهانگیرزاده، سفیر و اصغر فارسی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند، ابوالفضل قارایف، وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان روابط فرهنگی و هنری دو کشور را داری سابقه طولانی و براساس علایق ومشترکات فرهنگی، تاریخی و معنوی فراوان دانست و بر توسعه این همکاری‌ها باتوجه به ظرفیت‌های موجود تاکید کرد.

وی برگزاری هفته‌های فرهنگی دو کشور در دو طرف را در معرفی قابلیت‌های دو جانبه موثر دانست و با توجه به مهم بودن فرهنگ و هنر به عنوان ابزاری کارساز در معرفی علایق فرهنگی، ادامه این نوع برنامه‌های فرهنگی ارزشمند را در شناساندن هرچه بیشتر فرهنگ و تمدن دو کشور موثر دانست.

ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط فرهنگی ایران و جمهوری آذربایجان، گفت: امیدوارم در هفته فرهنگی آذربایجان در تهران و یا در روزهای فرهنگی ایران در باکو بتوانیم برنامه مبادلات فرهنگی را هم به امضا برسانیم.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس از خورشید تا پروین در باکو، گفت: این کنفرانس در بزرگداشت دو شاعره نامدار ایرانی و آذربایجانی یعنی پروین اعتصامی و خورشید بانو بود که نشانگر اشتراکات فرهنگی دو کشور است.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، گفت: ارتقای سطح فرهنگی ایران و جمهوری آذربایجان مرهون نقش موثر و اراده مقامات دولت جمهوری آذربایجان و وزارت فرهنگ و گردشگری این است. مشکل امروز جهان مشکل فرهنگ است، وقتی دو ملت از نظر فرهنگی به هم نزدیک می‌شوند، می‌توانیم شاهد تاثیر آن در سایر عرصه‌های سیاسی و اقتصادی باشیم.

همچنین بر اساس همین گزارش، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سفر به باکو، روز گذشته (جمعه ۴ اسفندماه) با خانم مهربان علی آوا، معاون اول رییس جمهوری آذربایجان و رییس بنیاد فرهنگی حیدر علی اف دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که که جواد جهانگیر زاده، سفیر و اصغر فارسی، رایزن فرهنگی کشورمان در باکو نیز حضور داشتند، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، با اشاره به وجود اشتراکات عمیق فرهنگی و تاریخی میان دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان، آن را ظرفیت بزرگی برای گسترش روابط در همه حوزه‌ها قلمداد کرد.

وی افزود: در کنار این اشتراکات، اراده سیاسی رهبران سیاسی دو کشور برای توسعه روابط و ۱۰ ملاقات بین روسای جمهوری دو کشور طی چهار سال گذشته، نوید بخش آینده‌ای روشن برای دو ملت دوست و همسایه است.

معاون اول رییس جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار ضمن ابراز خشنودی از برگزاری روزهای فیلم ایران در جمهوری آذربایجان، گفت: سینمای ایران دارای جایگاه ویژه‌ای در جهان است و نمایش فیلم‌های ارزنده این سینمای شناخته شده، فرصتی دیگری برای نزدیکی و عمیق‌تر شدن تفاهم میان دو ملت است.

خانم مهربان علی آوا، افزود: روابط ایران و کشور آذربایجان، ریشه در تعامل نیاکان ما دارد، من نیز به تبار ایرانی خود افتخار می‌کنم.

رییس بنیاد فرهنگی حیدر علی اف آذربایجان، از برگزاری هفته فرهنگی ایران در تابستان آتی در باکو استقبال کرد و گفت: برای اجرای برنامه‌های فرهنگی با ایران آمادگی داریم.

مهربان علی آوا، انتخاب شهر تبریز بعنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ و نامگذاری نخجوان بعنوان پایتخت فرهنگی جهان سال در این سال را به فال نیک گرفت.

طرفین در این دیدار با ابراز تاسف از عدم درک صحیح از مباحث دینی و مذهبی در جهان کنونی و رشد افکار افراطی در کشور منطقه که منجر به بروز درگیری‌های خونین بین مسلمانان شده است، بهترین راه مقابله را ترویج اسلام راستین و آشنا کردن مسلمانان با آموزه‌های صلح‌آمیز دین مبین اسلام عنوان کردند.

ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچنین در ادامه سفر خود به جمهوری آذربایجان، روز گذشته (جمعه ۴ اسفندماه) با ضیافت عسکراف، معاون مجلس جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ضیافت عسکراف، در این دیدار که جواد جهانگیر زاده، سفیر و اصغر فارسی رایزن فرهنگی کشورمان در باکو نیز حضور داشتند، با اشاره به گسترش روابط دو کشور طی سال‌های اخیر، تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی میان دو کشور در سال ۲۰۱۴ میلادی را مبدا بسیاری از همکاری فرهنگی در سال‌های اخیر برشمرد.

معاون مجلس ملی جمهوری آذربایجان روابط پارلمانی دو کشور را نیز مناسب دانست و گفت: در مجلس هر دو کشور گروه دوستی پارلمانی فعال است که این مهم به تقویت روابط متقابل کمک می‌کند.

ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز مراودات خوب دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان را از ویژگی‌های مهم در روابط دو جانبه اعلام کرد و گفت: در دنیا دو کشور نمی‌توان پیدا کرد که به اندازه ایران و جمهوری آذربایجان مشترکات فرهنگی داشته باشند.

وی بی‌فرهنگی را موجب رشد افراطی‌گری دانست و افزود: اگر روابط دو کشور گسترش یابد، از نفوذ افکار افراطی‌گری و خشونت جلوگیری می‌شود و نمایندگان مجلس نیز می‌توانند در گسترش روابط و جلوگیری از افراطی‌گری نقش موثر ایفا کنند.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اعلام اینکه در گفتگوی فرهنگی هیچ زمان مشکلی با مقامات جمهوری آذربایجان نداشتیم بر تداوم این گفتمان وگسترش آن تاکید کرد و گفت: با این گفتمان می‌توانیم از افراطی‌گری و خشونت جلوگیری کنیم.

 


١٣:٤٣ - چهارشنبه ٩ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٩٩٧٣    /    تعداد نمایش : ١٠٦جستجو
اخبار عمومی

امضای چند یادداشت تفاهم در حوزه پزشکی و درمان میان ایران و اتریش ایران و اتریش در جریان سفر محمد باقر لاریجانی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اتریش، چند سند یادداشت تفاهم در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش پزشکی و تجهیزات بیمارستانی امضا شد. به گزارش ایسنا، محمد باقر لاریجانی که در راس یک هیات مهم متشکل از نماینده استان آذربایجان غربی، مدیران ستاد حوزه سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تاریخ ۲۴-۲۳ فروردین ماه به اتریش سفر کرده است، در دیدار و رایزنی با مقامات اتریشی راه‌های توسعه و تعمیق همکاری‌های دوجانبه را مورد بررسی قرار داد. این هیات در دیدار با دکتر «کلمنتس آوئر» قائم مقام وزیر بهداشت، کار و امور اجتماعی اتریش، آقای «رایشهارت» قائم مقام وزیر حمل و نقل، نوآوری و فناوری، پرفسور «پریتز » رییس دانشگاه زیگموند فروید و خانم دکتر «فریتز » معاون دانشگاه علوم پزشکی وین، زمینه‌های توسعه و تعمیق همکاری جمهوری اسلامی ایران و اتریش در حوزه های مختلف آموزش پزشکی، بهداشت و درمان و همچنین همکاری های دو کشور در حوزه بیمارستان سازی و تجهیزات پزشکی و بیمارستانی گفتگو و رایزنی بعمل کرد. شرکت در همایش بهداشت الکترونیکی (E-Health) و مذاکره برای اقدامات اجرایی در خصوص همکاریهای دو کشور در حوزه نظام سلامت الکترونیک بیماری‌های غیرواگیردار نیز از دیگر موضوعات و برنامه های هیأت ایرانی طی مدت اقامت در وین بود. علاوه بر دیدارهای مذکور، هیات ایرانی از بزرگترین بیمارستان اتریش موسوم به آکاها (AKH) ، شرکت های معتبر بیمارستان سازی، انجمن خدمات بیمارستان ( KAV ) و همچنین مرکز سوانح جاده‌ای اتریش نیز بازدید و از نزدیک با توانمندی های طرف های اتریشی و حوزه های همکاری آشنا شدند. در این سفر چند یادداشت تفاهم همکاری در حوزه های آموزشی - دانشگاهی، بیمارستانی و بهداشتی و درمانی بین طرفین به امضا رسید. در این دیدارها طرفین ضمن ابراز خرسندی از مناسبات خوب و روبه گسترش دو کشور در حوزه های مختلف و با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های گسترده دو کشور در عرصه های مختلف پزشکی و درمان و بهداشت، نسبت به برداشتن گام های بلند در جهت توسعه و تقویت همکاری های فیمابین ابراز علاقمندی کرده و بر استمرار این نوع مشورت ها و رایزنی ها نیز تأکید کردند .

       پنج شنبه 30 فروردين 1397

امضای چند یادداشت تفاهم در حوزه پزشکی و درمان میان ایران و اتریش ایران و اتریش  در جریان سفر محمد باقر لاریجانی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اتریش، چند سند یادداشت تفاهم در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش پزشکی و تجهیزات بیمارستانی امضا شد.  به گزارش ایسنا، محمد باقر لاریجانی که در راس یک هیات مهم  متشکل از نماینده استان آذربایجان غربی، مدیران ستاد حوزه سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تاریخ ۲۴-۲۳ فروردین ماه به اتریش سفر کرده است، در دیدار و رایزنی با مقامات اتریشی راه‌های توسعه و تعمیق همکاری‌های دوجانبه را مورد بررسی قرار داد. این هیات در دیدار با دکتر «کلمنتس آوئر» قائم مقام وزیر بهداشت، کار و امور اجتماعی اتریش، آقای «رایشهارت» قائم مقام وزیر حمل و نقل، نوآوری و فناوری، پرفسور «پریتز » رییس دانشگاه زیگموند فروید و خانم دکتر «فریتز » معاون دانشگاه علوم پزشکی وین، زمینه‌های توسعه و تعمیق همکاری جمهوری اسلامی ایران و اتریش در حوزه های مختلف آموزش پزشکی، بهداشت و درمان و همچنین همکاری های دو کشور در حوزه بیمارستان سازی و تجهیزات پزشکی و بیمارستانی گفتگو و رایزنی بعمل کرد.   شرکت در همایش بهداشت الکترونیکی (E-Health) و مذاکره برای اقدامات اجرایی در خصوص همکاریهای دو کشور در حوزه نظام سلامت الکترونیک بیماری‌های غیرواگیردار نیز از دیگر موضوعات و برنامه های هیأت ایرانی طی مدت اقامت در وین بود. علاوه بر دیدارهای مذکور، هیات ایرانی از بزرگترین بیمارستان اتریش موسوم به آکاها (AKH) ، شرکت های معتبر بیمارستان سازی، انجمن خدمات بیمارستان ( KAV ) و همچنین مرکز سوانح جاده‌ای اتریش نیز بازدید و از نزدیک با توانمندی های طرف های اتریشی و حوزه های همکاری آشنا شدند. در این سفر چند یادداشت تفاهم همکاری در حوزه های آموزشی - دانشگاهی، بیمارستانی و بهداشتی و درمانی بین طرفین به امضا رسید. در این دیدارها طرفین ضمن ابراز خرسندی از مناسبات خوب و روبه گسترش دو کشور در حوزه های مختلف و با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های گسترده دو کشور در عرصه های مختلف پزشکی و درمان و بهداشت، نسبت به برداشتن گام های بلند در جهت توسعه و تقویت همکاری های فیمابین ابراز علاقمندی کرده و بر استمرار این نوع مشورت ها و رایزنی ها نیز تأکید کردند .

فضیلت و اعمال ماه شعبان

       چهارشنبه 29 فروردين 1397

فضیلت و اعمال ماه شعبان


زیبایی های حمام وکیل شیراز (تصویری)

       پنج شنبه 23 فروردين 1397

زیبایی های حمام وکیل شیراز (تصویری)
اهداف حوزه گردشگری برای نوروز 97 محقق شده است

       چهارشنبه 8 فروردين 1397

اهداف حوزه گردشگری برای نوروز 97 محقق شده است

لینک های مرتبط

مرکز اسلامی هامبورگ