اخبار > نخستین جشنواره فیلم، عکس و سفرنامه نوروزی برگزار می‌شود  چاپ        ارسال به دوست

نخستین جشنواره فیلم، عکس و سفرنامه نوروزی برگزار می‌شود

نخستین جشنواره فیلم، عکس و سفرنامه‌نویسی ویژه نوروز 1397 با برگزاری مسابقه رقابتی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات سفرهای نوروزی برگزار می‌شود.

به‌گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا بازه زمانی تهیه و ارسال آثار به این جشنواره از 29 اسفند 1396 تا 30 فروردین 1397 با محور نوروز، نمادها و آیین‌ها است.
بخش‌های رقابتی نیز شامل فیلم و ویدئو دیجیتال، عکاسی با موبایل یا دوربین دیجیتال و سفرنامه‌نویسی در قالب موضوعات سفر و جاذبه‌های گردشگری، میراث‌فرهنگی و اماکن تاریخی و طبیعت سفرنامه‌نویسی در آیین‌ها، سفره‌ها و سنت‌های نوروزی و... طراحی شده است.
بنابر اعلام روابط‌عمومی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، شرایط شرکت در بخش‌های مختلف در فراخوان جشنواره به‌طور کامل ذکر شده که می‌توان به کیفیت فیلم‌های ارسالی، نبود واترمارک و نوشته‌ بر روی فیلم اشاره کرد.
فیلم‌های موبایلی حتما به‌صورت افقی (لندسکیپ) تهیه شده باشد.
ضمن اینکه پسوند‌های مجاز برای ویدئوهای ارسالی،wmv ،mov ،mpeg avi ،flv است، مدت زمان فیلم 60 ثانیه و حداکثر حجم مجاز فایل 25MBدر بخش فیلم است، ارسال سه تا چهار عکس برای همه موضوعات آثار عکاسی باید به‌صورت حقیقی در فضای بیرونی جامعه موجود باشند.
عکس‌ها نباید روتوش‌شده یا اصلاح‌شده توسط نرم‌افزارهای گرافیکی و ... باشد و آثار در بخش عکس و بخش سفرنامه ارسالی باید در قالب یک فایل ورد (متن تایپ شده به فارسی) ارائه شود.
سفرنامه باید اثر توسط شخص شرکت‌کننده در مسابقه تهیه شده و به صورت کامل و مفید باشد و از هیچ وب‌سایت یا وبلاگ دیگری برداشت و منتشر نشده باشد، سفرنامه‌ها باید از لحاظ شیوه نگارش ادبی مناسب و از لحاظ حجم و تعداد کاراکتر در سطح قابل قبولی باشند.
علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به آدرس اینترنتی farhangi@ichto.ir به همراه مشخصات خود شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، تلفن تماس ثابت و تلفن همراه ارسال کنند.
اداره امورفرهنگی مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری و ابلاغ سیاست‌‌های کلی مبتنی بر تبیین مؤلفه‌های فرهنگی و با هدف تشویق و ترغیب عموم به فعالیت مؤثر و نگاه هدفمند، نخستین جشنواره عکس، فیلم و سفرنامه‌نویسی با موضوع نوروز، موضوعات و نمادهای مرتبط با آن درسطح ملی برگزار می‌کند.
کمک به شناخت و فرهنگ‌سازی برای حفظ میراث طبیعی و تاریخی کشور، استفاده از ابزار هنر برای فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی درباره جنبه‌های مختلف گردشگری ایران، معرفی و آگاه‌سازی در خصوص میراث‌فرهنگی و تاریخی صنایع‌دستی و گردشگری کشور، ارتقای سطح بینش و آگاهی جامعه نسبت به ارزش‌های فرهنگی، کمک به تولید محتوا و توسعه آن در قالب حمایت از محصولات فرهنگی به ویژه تولید فیلم کوتاه وعکس و دستیابی به آثار فاخر تصویری در این زمینه و... از جمله اهداف این رویداد تعریف شده است.

منبع خبر: ایرنا


١٤:١٦ - سه شنبه ٧ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠١٩٦٢    /    تعداد نمایش : ١٠٢