اخبار > جشنواره بین المللی فیلم وین (ویناله) و ایران  چاپ        ارسال به دوست

جشنواره بین المللی فیلم وین (ویناله) و ایران

 

پنجاه و ششمین جشنواره بین المللی فیلم وین طی 15 روز، از تاریخ 25 اکتبر تا 8 نوامبر با نمایش 300 فیلم در پنج سینمای وین برگزار خواهد شد.

17 اکتبر با حضور خانم اِوا سنجیورجی برنامه معرفی جشنواره امسال برگزار شد. این برنامه با نمایش یک «تریلر» از کارگردان فیلیپینی به نام لاو دیاز آغاز شد و خانم سنجیورجی به تشریح برنامه­ها پرداخت. امسال برای اولین بار ویناله به ریاست خانم سن جیورجی برگزار می­شود که اصالتاً اهل کشور ایتالیا است. وی یکی از مشهورترین مجریان برنامه­های هنری، «کیوریتور» است و به خاطر برگزاری جشنواره بین المللی فیلم دانشگاه مستقل در مکزیک شهرت دارد.

جشنواره فیلم وین سالیان متمادی با مدیریت آقای هانس هورش برگزار می­شد که سال گذشته چشم از جهان فروبست و امسال اولین سال است که خانم اوا سن جیورجی برگزاری این جشنواره را به عهده دارد.

جشنواره در تاریخ 25 اکتبر با نمایش فیلمی از کارگردان فیلیپینی لاو دیاز آغاز خواهد شد. در این دوره جشنواره از دکتر هوشنگ اللهیاری فیلم «اوت بوک» هم نمایش داده خواهد شد. هوشنگ الهیاری کارگردان اتریشی ایرانی تبار است که در سال 1941 در تهران به دنیا آمده و در نوجوانی همراه خانواده به اتریش مهاجرت کرده است. وی که در علوم پزشکی نیز تحصیل کرده به کار روانپزشکی نیز مشغول بود.

 

 

 


١٨:٥١ - چهارشنبه ٩ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٥١٣٤    /    تعداد نمایش : ٧٨