اخبار > جامعه مسلمانان اتریش درخواست ممنوعیت روزه رمضان در مدارس را محکوم کرد  چاپ        ارسال به دوست

جامعه مسلمانان اتریش درخواست ممنوعیت روزه رمضان در مدارس را محکوم کرد

با تهاجمات ناروا به حقوق اساسی نباید مدارا کرد. دولت مستقر در اتریش در نظر دارد در راستای اقدامات قبلی خود مانند ممنوعیت حجاب در مهدکودک­ها و مدارس ابتدایی و نیز افزایش محدودیت در استفاده از نمادهای مذهبی، گام دیگری را بردارد. دولت قصد دارد روزه در ماه رمضان را در مدارس ممنوع اعلام کند. جامعه مسلمانان اتریش اعلام کرد که بسیار خوشحال است که ما مسلمانان هنوز در چارچوب قانون اساسی اتریش حق آزادی مذهب و اعمال دینی را داریم. اعلامیه این جامعه می­گوید اگر منظور از ممنوعیت رمضان برای دانش­آموزان این باشد که در ماه رمضان به اجبار دانش­آموزان در مدارس باید چیزی بخورند، این تخطی از خطوط قرمز خواهد بود.

ابراهیم اولگون رئیس جامعه مسلمانان اتریش اعلام کرد که ما در مدارس نیاز به قانون­های ممنوعیت بیشتر نداریم، آنچه نیاز داریم تعلیم و تربیتی است که در پی راه­حل­ها و معیارهای اجتماعی باشد و تضمین بکنند که هر کودکی شانس آینده­ای موفق را داشته باشد.

این جامعه همچنین هشدار داد که نشانه­ها حاکی از این است که دولت می­خواهد قانون ممنوعیت حجاب را برای تمام رده­های سنی اجرا کند. دولت در راستای سیاست­های ضداسلامی خود پشت کودکان پنهان شده است تا راه خود را هموار کند.


١٧:٠٤ - پنج شنبه ١٧ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٦٤٦٧    /    تعداد نمایش : ٦٧